Wnętrze

[Niebawem wpis zostanie uzupełniony zdjęciami dokumentującymi cały proces]

Estetyka wnętrza samochodu jest jedną z istotniejszych kwestii, albowiem używając go spędzamy większość czasu właśnie tam. Przeczytajcie Państwo jak sprawiamy, aby przebywanie w nim było czystą przyjemnością.

Kupując samochód używany liczymy się z tym, że miał przed nami innego właściciela. Zależnie od jego sposobu użytkowania, doprowadzenie samochodu do satysfakcjonującego stanu może być albo spacerem do osiedlowego sklepiku albo triathlonem 😉

Od czego więc zacząć? Polecamy zacząć od opróżnienia samochodu 😉 Wyciągamy z niego przewożone w bagażniku i schowkach przedmioty, elementy luzem przemieszczające się we wnętrzu i jesteśmy gotowi do rozpoczęcia pracy 🙂

Podstawą dalszych prac jest dokładne odkurzenie wnętrza - zwłaszcza wykładziny/tapicerki/foteli/kanap [idealną sytuacją jest wymontowanie tych ostatnich - pozwala na dokładne odkurzenie każdego zakamarka]. Obok odkurzacza w ruch idzie myjka parowa, która umożliwia rozpuszczenie brudu w trudno dostępnych miejscach [jak wnęki schowków w drzwiach, tunelu środkowym etc.].

Elementy plastikowe, winylowe etc. czyścimy za pomocą APC [słabe zabrudzenia słabym roztworem, mocne - mocniejszym roztworem]. Wykładzina [zwłaszcza bagażnika] oraz tapicerka prana jest ekstrakcyjnie. W zależności od stopnia zabrudzenia jest to albo jednokrotne pranie mające na celu jej odświeżenie, albo pranie kilkukrotne mające na celu usunięcie istniejących plam, zabrudzeń, zacieków etc. Samochód po praniu jest suszony: jeśli są ku temu warunki zewnętrzne [wysokie temperatury] samochód suszy się na zewnątrz, jeśli jest to pora zimna - samochód suszony jest za pomocą zewnętrznego źródła ciepła [nagrzewnica elektryczna] w zamkniętym pomieszczeniu.

Wyczyszczony i wysuszony samochód pozostaje nam dokończyć:

  • czyścimy od wewnątrz szyby [płynem do szyb]
  • czyścimy nawiewy i trudno dostępne miejsca pędzelkiem z roztworem APC [najlepiej pianą, albowiem dzięki temu unikniemy niepotrzebnego namoczenia niechcianych obszarów], ścieramy wilgotną mikrofibrą nadmiar preparatu, wycieramy mikrofibrą na sucho.
  • za pomocą aplikatora nawilżamy/zabezpieczamy elementy plastikowe/winylowe/gumowe dressingiem do elementów wewnętrznych [używamy preparatu Poorboy's World Natural Look, który oprócz przywrócenia czyszczonym elementom naturalnego wyglądu, bardzo przyjemnie pachnie :)].

Mission accomplished: nasz samochód wygląda i pachnie jak nowy 😀

Brak komentarzy.

Leave a reply

You must be Zalogowany Zostaw komentarz.